Iako ga većina nas nikada nije srela lično, zahvaljujući društvenim mrežama svi smo nekako imali utisak da poznajemo Borisa Trivana.
Iako ga većina nas nikada nije srela lično, zahvaljujući društvenim mrežama svi smo nekako imali utisak da poznajemo Borisa Trivana. Zato smo vest da je preminuo primili sa nelagodnim osećajem da je otišao neko naš.
Borisovo delo nastavlja da živi i posle njega. Ostavio nam je tri važne životne lekcije.
Dobre ideje uvek nađu put
Pokojna Mileva, prvi javni projekat Borisa Trivana, nastala je kao interna šala za uži krug prijatelja. Nakon nekoliko meseci pretvorila se u pravu internet senzaciju. Tom prilikom okupila je oko sebe zajednicu od 458000 pratilaca na Twitteru i oko 230000 lajkova stranice na Facebooku.
Borisu kao idejnom tvorcu dala je mogućnost da uplovi u vode digitalnog marketinga i ubrzo da zagospodari njima. Prvo je bio programski direktor Instituta za digitalne komunikacije, da bi kasnije postao glavni urednik portala Noizz.rs. Za veoma kratko vreme Noizz je stekao neverovatnu popularnost i postao jedan od najčitanijih portala u zemlji.
I sve to bez uticajnih roditelja, stranke, rijaliti programa, obnaženih fotografija ili velikih novčanih ulaganja. Naravno, lakše je kada neko stoji iza tebe i gura te, ali Pokojna Mileva je odličan primer kako originalna ideja i dobra inicijativa vode ka uspehu. Ako možeš svetu da ponudiš nešto originalno i imaš petlju da staneš iza toga – rezultat će pre ili kasnije doći.
Nikada nije kasno da probaš nešto novo
Mnogi verovatno ni ne znaju da se pre cele digitalne priče Boris Trivan dvadeset godinaprofesionalno bavio arheologijom. Iza sebe ima veći broj uspešnih ekspedicija u Egipat.
Šira javnost ga je upoznala kao tvorca sada već legendarne Pokojne Mileve. Imaginarni lik sa interneta koji bez dlake na jeziku komentariše stvarnost.
Iako je već odavno prešao tridesetu, Boris je imao petlju da od nule započne uspešnu karijeru u potpuno novoj oblasti. Bavljenje dalekom prošlošću preorijentisao je na zanimanje budućnosti – digitalni marketing.
Time nam je pokazao da kada čovek ima želju da uspe, spreman je da se nečemu ozbiljno posveti i izađe iz zone komfora – godine i nedostatak iskustva nisu nepremostiva prepreka.
Nema istinske sreće, ako nemaš hrabrosti da živiš život kakav želiš
Za razliku od većine influensera koji dele svoje uspehe i glamuroznu stranu života, Boris nas je uvodio u svoju svakodnevicu. Umeo je da brutalno iskreno govori o svojim manama i slabostima. Na primer o nestašlucima psa Radivoja, nesanici, finansijama ili ljubavnom životu.
Čovek koji je istinski upoznao i prihvatio sebe sa svim vrlinama i manama može biti u harmoniji sa samim sobom. Bio je spreman da se u toj meri otvori prema drugima. Bilo da je reč o društvenim mrežama ili o razumevanju i podršci za zaposlene po kojima je bio poznat.
Celokupnim svojim načinom života odašiljao je poruku da smo sami krivi za svoju nesreću ukoliko nismo spremni da budemo svoji i živimo onako kako želimo. O tome svedoči i njegova najcitiranija izjava, po kojoj će ostati upamćen:
„Zato što radite što ne želite, govorite što ne mislite, ljubite koga ne volite, zato i jeste nesrećni, a ne zato što živite u Srbiji.“ Boris Trivan, 20.10.2013.
Foto: Ptint Screen
Izvor: PRessSerbia/Lifehacker
#BorisTrivan #Društvo #Pouke #PraveIdeje #ŽivotneLekcije #PRessSerbia
Нема коментара:
Постави коментар