понедељак, 24. фебруар 2020.

Srbija poražena od Gruzije!

U drugom meču prvog „prozora“ FIBA kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021, u lepom košarkaškom ambijentu pred oko 6.000 gledalaca u beogradskoj dvorani „Aleksandar Nikolić“, reprezentacija Srbije poražena je od Gruzije – 90:94.

Silovito je naša reprezentacija otvorila meč i posle trojke Jaramaza povela 7:0 za manje od dva minuta, a u 5. minutu je već bilo 15:4. Rasla je lagano prednost Srbije (24:10, 9. minut), a na prvu pauzu ekipa selektora Igora Kokoškova otišla je sa 28:18.

Pružila je Gruzija otpor na startu druge četvrtine, mini serijom 5:0 smanjila na 23:28. Održavali su naši momci u ovom periodu igre prednost od pet do devet poena, da bi posle trojke Avramovića ponovo imali dvocifren višak – 41:30, 17. minut. Uspela je Gruzija ponovo da se vrati u meč zahvaljujući raspoloženom MekFadenu i smanji na 41:45 u 20. minutu, ali se posle trojke Rebića otišlo na veliki odmor pri rezultatu 48:41.

Treća deonica počela je u istom ritmu, sa prilično brzom igrom. Pogodio je trojku Todorović, uzvratio MekFaden, da bi Gruzijci u 25. minutu prišli na 50:53. Spremila je Srbija odgovor posle tajm-auta Kokoškova, pogodio je Avramović, pa zakucao Simonović, ali se protivnik nije dao i ponovo smanjio minus na samo poen dva minuta kasnije – 60:59. Vodila se u završnici ovog perioda velika borba, igralo se koš za koš, da bi naš nacionalni tim na poslednji odmor otišao sa samo dva poena prednosti – 67:65.

Ušli su „orlovi“ u poslednju četvrtinu zakucavanjem Kravića. Ipak, prvu put na meču je Gruzija izjednačila preko Šermadinija (69:69, 32. minut), a onda i povela u 37. minutu 72:71. Posle dva realizovana slobodna bacanja MekFadena bilo je 74:72, ali su Kravić i Simonović sa linije penala, pa sjajni Avramović sa dve trojke, vratili stvari na mesto za 81:76 u 36. minutu. Međutim, MekFaden je izjednačio trojkom, a Jaramaz uzvratio istom merom, da bi Avramović zakucao za 86:81. Ponovo je neizvesnost trojkom vratio Sanadze (84:86), a Avramović sa linije penala doneo 88:84 dva minuta pre kraja. Pogodila je Gruzija za tri, pa za dva i povela 89:88 minut pre kraja. Uzvratio je uz faul Raduljica, ali nije realizovao slobodno bacanje (90:89), da bi MekFaden još jednom pogodio trojku 26 sekundi pre kraja i deoneo Gruziji 92:90. Imao je naš tim napad za pobedu ili produžetak, promašio je Zagorac, Jaramaz je faulirao MekFadena koji je dva puta bio suiguran za 94:90. Pokušao je za tri Veličković, ali nije pogodio, pa je Gruzija napravila iznenađenje u Beogradu.

Izvor: PRessSerbia/KSS

#Gruzija #IgorKokoškov #Kosarkasi #KošarkaškaReprezentacijaSrbije #Poraz #Srbija #PRessSerbia