Veliku pobedu su ostvarili teniseri Srbije protiv Francuske. Đoković i Troicki su osvojili odlučujući bod u dublu koji je našoj reprezentaciji donela prvo mesto u grupi i četvrtfinale ATP kupa.
Nakon meča su pravi šou napravili srpski teniseri prilikom davanja standardnih kratkih izjava na terenu.
Troicki je pokrenuo lavinu emocija na tribinama, kada je novinaru saopštio da će progovoriti na srpskom jeziku.
- Želim da kažem nešto na srpskom: Srećan božić svima! Hristos se rodi! Hvala na neverovatnoj atmosferi - nestvarnoj! Preplavljen sam emocijama. Teško je igrati protiv ovakvih protivnika, čestitam Francuzima na odličnom meču, a mi idemo u četvrtfinale - poručio je Troicki.
Slično izlaganje imao je i Novak Đoković koji je rukom u kojoj je držao badnjak.
- Mi zaista volimo da igramo za našu zemlju. Kao i Viktor želim nešto na Srpskom da kažem. Srećan božić, evo imamo ovde i badnjak! Hvala svima koji ste ostali da nas bodrite, Vi ste pravi teniski fanovi, volimo vas. Vidimo se u Sidneju!
Selektor Zimonjić, samo je nastavio sa "mešovitim jezikom".
- Ovakav sistem je takav da sve može da se promeni posle jednog poena. Francuzi su imali 3:1, ali Novak i Viktor su sjajno uspeli da završe meč. Hvala zbog neverovatne atmosfere. Nismo kod kuće da proslavimo Božić sa familijama, ali ovo je najbolje moguće mesto na kojem msmo mogli da dočekamo naš praznik - zaključio je Zimonjić.
Foto: Tanjug AP
Izvor: PRessSerbia/Sport
#BOZIC #ČestitkaNaSrpskom #NenadZimonjić #NovakĐoković #Teniseri #ViktorTroicki #PRessSerbia
Нема коментара:
Постави коментар