Ramona Ručnov rođena je i živi u Beogradu. Svoje dugogodišnje bogato iskustvo u radu sa decom osnovne škole, pretočila je 2014. godine u projekat Kuća znanja Ručnov, Centar za kreativnu edukaciju.
Studirala je na Učiteljskom i Filološkom fakultetu, da bi se dalje usmerila na menadžment u obrazovanju. Ima zvanje trenera i mentora, kao i završen master.
Završila je niz seminara za lično i profesionalno usavršavanje, a autor je akreditovanog seminara iz oblasti dodatne nastave matematike. Sa svakom generacijom učenika je izdala Odeljenski dnevnik i časopis Vitez Koja, a radila je i recenzije nekoliko udžbenika i priručnika za osnovnu školu.
Učesnik je nekoliko konferencija iz oblasti obrazovanja, ali i manifestacijama posvećenim ženskom preduzetništvu. Čest je gost u medijima, a organizovala je i nekoliko tribina, čija je tema bila vezana za vršnjačko nasilje i zdravstveno obrazovanje.
Završila je Akademiju ženskog liderstva, a član je Alumni klba AŽL kao koordinatorka tima za Ekonomsko osnaživanje žena i preduzetništvo.
Njena interesovanja su: karate, folklor, astrologija, osnaživanje žena, menadžment u obrazovanju, putovanja, knjige.
Za celokupni doprinos obrazovanju u Srbiji dobila je nagradu NAJ ŽENA XXI VEKA 2015. godine.
Na konferenciji Biznis na štiklama 2019. godine dobila je priznanje NajPreduzetnica 2019.
Jedinstvena i nadasve kreativna, svojim radom i inovativnim projektima svakodnevno utiče na reformu u obrazovanju u Srbiji. U daljem radu želi da se posveti preduzetničkom obrazovanju učenika, kao i edukaciji žena, koje tek počinju. Svoj program je nazvala Iskorak.
[caption id="attachment_152700" align="alignnone" width="446"] Foto: Promo[/caption]
„Radila sam u školi 19 godina. Videla sam kako funkcioniše škola, a upoznala sam i decu, njihove potrebe i stremljenja. Uočila sam određene propuste: nakon redovnih časova deca su prepuštena sebi! To znači da njihovo slobodno vreme nije sadržajno osmišljeno. Pedagozi insistiraju da svaka aktivnost treba da ima svoj cilj i ishod. Stoga, kao što je škola organizovani sistem, tako i slobodno vreme mora biti sistemski osmišljeno. Domaći zadaci, sportske aktivnosti, muzička škola, škola jezika, školski raspust, edukativna putovanja, kreativne radionice..– sve to čini ili bi trebalo da čini svakodnevicu jednog školarca. Deca zaslužuju da se ulaže u njih, a za ulaganje je, ipak, pored novca, potrebno svesno planiranje.
Tako sam počela da stvaram Program, koji se pretvorio u Kuću znanja, Centar za kreativnu edukaciju.
Nama se obraćaju roditelji, koji su prezaposleni, ali koji shvataju značaj obrazovanja i ulaganja u razvoj deteta. To su ambiciozni ljudi, koji ne zaboravljaju da je njihova primarna uloga – roditelj! Upravo zbog toga mi nastupamo kao partner porodici u vaspitanju i obrazovanju dece od 7 do 15 godina.”
Foto: Promo
Izvor: PRessSerbia
#CENTARZAKREATIVNUEDUKACIJU #KUĆAZNANJARUČNOV #Obrazovanje #RamonaRučnov #PRessSerbia
Нема коментара:
Постави коментар