среда, 10. август 2022.

Zvezda pobedila i u Jermeniji

Donela koeficijent nacionalnom prvenstvu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu jermenskog Pjunika u Jerevenu sa 2:0 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su nakon pobede 5:0 u Beogradu rutinski priveli posao kraju i u uzvratnom susretu, te se tako plasirali u baraž za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Idealnu priliku imao je Katai da dovede Zvezdu u prednost u 29. minutu, ali je bio neprecizan sa bele tačke. Sa iste mete i istog odstojanja, precizan je bio Katai minut pre odlaska na pauzu, čime je Zvezda stekla vođstvo pre poluvremena.

U nastavku je bila očigledna razlika u kvalitetu dve ekipe. Srpski tim je dominirao, a to se isplatilo posle sat vremena igre, kada se glavom ispred gola rivala poklonio Milan Pavkov za 2:0.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas

#CrvenaZvezda, #Fudbal, #FudbalskiTim, #POBEDA, #Zvezda #PRessSerbia #PRessSrbija