петак, 29. новембар 2019.

EVROLIGA: Braun trojkom u poslednjoj sekundi rešio Valensiju (FOTO)

Četvrti trijumf Zvezde.

Uvodni minuta meča u potpunosti su pripali Crvenoj zvezdi. Branko Lazić je kapitenski predvodio svoj tim i postigao sedam od prvih 11 poena crveno-belih koji su na polovini prve deonice vodili 11:4. Međutim, tada se pokvario semafor u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' i usledio je prekid od 40 minuta koliko je trebalo da sve ponovo proradi, a taj prekid više je odgovarao Valensiji koja je uspela da se potpuno približi domaćinu, da bi Džordan Lojd poenima u posdnjoj skeundi doneo gostima vođstvo posle prve četvrtine (19:17)

U drugoj četvrtini je Valensija bila ta koja je kontrolisala ritam utakmice, aloi Zvezda nije dozvolila gostima da stignu do ozbiljnije prednosti. Gosti su imali uglavnom minimalnu prednost, da bi Zvezda stigla do izjednačenja u 15 minutu (27:27). Dva minuta se rezultat nije menjao jer su oba tima propuštali napade, da bi Valensija prva prekinula post, a zatim trojkom Dubljevića stigla i do maksimalnih šest poena prednosti (39:33) minut pre odlaska na veliki odmor, da bi izabranici Dragana Šakote uspeli da smanje zaostatak do odlaska na veliki odmor (41:37).

Početak drugog poluvremena obeležila je igra koš za koš, a Zvezda je u 23. minutu stigla i do izjednačenja poenima Lazića. Crveno-beli su počeli da stvaraju prednost preko Lorenca Brauna, da bi ulazak Čarlsa Dženkinsa dao dodatnu čvrtsinu u odbrani Zvezde koja je u 37. minutu stigla i do prve dvocifrene prednosti 57:47 upravo poenima Dženkinsa. Bio je tim sa Malog Kalemegdana u naletu u tim trenucima, a ponovo su poeni Dženkinsa doneli Zvezdi novu maksimalnu prednost 60:49 u 28. minutu. Do odlaska na poslednji mali odmor gosti su uspeli da se spuste na jednocifren zaostatak (60:51).

U odlučujućih deset minuta meča mnogo bolje je ušla Valensija, a gosti su posle dve izgubljene lopte Zvezde i namernog faula Bilija Berona napravili seriju 8-0 za minut i po i stigli na 60:59, da bi seriju trojkom prekinuo Beron, ali je dve uzastopne postigao Bojan Dubljević za vođstvo gostiju 65:63 u 34. minutu. Gosti su uspevali da sačuvaju tu prednost, ali Zvezda im nije dozvolila da se odlepe, a Braun je poenima približio crveno-bele na 70:69 u 37. minutu, da bi isti igrač doneo izjednačenje sa penala dva minuta pre kraja. Zvezda se dobro odbranila i Odžo je vratio prednost crveno-belima sa penala. Vives je izjednačio, da bi Braun promašio, ali nije precizan bio ni Vives, a Braun je trojkom u poslednjoj sekundi doveo dvoranu do erupcije oduševljenja i četvrtu pobedu Zvezdi.

Izvor: PRessSerbia/Srbija Danas