петак, 13. март 2020.

Spavanje posle ručka – evo zašto nam se to nekad dešava!

Ukoliko ste sebi nekad postavili pitanje zašto se nekad ide na spavanje posle ručka, znajte da niste usamljeni, jer je spavanje u popodnevnim satima uobičajena pojava.






 

U glavnom je posredi umor, međutim do njega obično dolazi zbog loših navika.

Pušenje, na primer, utiče na pospanost tokom dana, jer remeti kvalitetan san kad mu je vreme. Takođe, plavo svetlo koje zrači sa ekrana podstiče osećaj budnosti i narednog dana imate potrebu za odmorom, često baš nakon ručka.

Nespavanje tokom noći glavni je uzrok opisanog scenarija, međutim ponekad hrana igra veliku ulogu. Pozivamo vas da ostanete sa nama i u nastavku, gde ćete dobiti odgovor, ali i neke savete koji vam mogu koristiti.

1. Previše testenine ili slične hrane

Visok unos ugljenih hidrata u vidu paste, hleba i pice podstiče porast nivoa šećera u krvi i pojačano lučenje insulina. Naravno, to dalje utiče na pospanost i letargiju. Pored toga, navedene namirnice u sebi sadrže vitamin B i triptofan koji bude želju za odmorom.

Stoga, bolje je da birate integralna testa, koja će vas zbog složenih ugljenih hidrata i vlakana duže održati punim energije.

2. Nedovoljan unos povrća

Povrće je bogato mineralima koji se bore protiv umora, jer sadrže kalijum i magnezijum. Takođe, njihovim unosom, povećavamo količinu vode u organizmu. Zato ne čudi što se nakon ručka koji je bogat ovim zdravim namirnicama osećate sveže i puni ste elana.

3. Brza hrana

Namirnice bogate mastima i šećerima, kao što su gotova jela, grickalice, pice, sendviči i hotdogovi, utiču na tromost organizma. Razlog je jednostavan, a glasi da one usporavaju rad sistema za varenje i pozivaju na odlazak u krevet odmah nakon obroka.

(citymagazine.rs/pixabay)

#Dremka #ODMOR #PressSerbia #SpavanjePosleRučka #PRessSerbia

Нема коментара:

Постави коментар