Nastala je mešanjem...
Ishrana
Kao i A grupa, i AB stvara nedovoljno stomačne kiseline, te zato ima problem s varenjem proteina iz mesa. Kao i B grupa, koja dobro podnosi meso i AB je u tom smislu bolje opremnjena nego A grupa, što znači da AB može konzumirati meso, ali je naglasak na ribi i ćurećem mesu, za koje ne treba mnogo stomačne kiseline da se svari.
Crveno meso, kao što je svinjsko i goveđe, teško se vari, metaboliše se u masnoću i doprinosi gojaznosti. Izuzetak je jagnjeće meso koje je visoko preporučljivo za AB krvnu grupu, što je posledica prisustva ovog mesa u ishrani kod njihovog rođaka nomada B grupe. AB deli istu sudbinu sa B grupom kada je piletina u pitanju.
Lektin u njenom mesu izaziva slepljivanje krvnih zrnaca u grumuljice i doprinosi povećanju rizika od moždanog i srčanog udara. Kada je povrće u pitanju, postoje neke specifičnosti koje razlikuju AB od A i B grupe. Jedna od njih je reakcija na paradajz. Dok njegovi lektini smetaju A i B grupi, AB ih savršeno toleriše i može konzumirati paradajz kao i O grupa.
Naglasak treba staviti na presno, sirovo povrće, koje čini organizam baznim i jačim, što je važno za osetljiv imuni sistem ove grupe.
Povrće koje smeta AB tipu je kukuruz i paprika. Visoko preporučljivo je zeleno lisnato, beli i crni luk, brokoli, cvekla, peršun i karfiol. Ovo povrće sadrzi u sebi dosta sumpora koji izbacuje toksine iz organizma i uništava ćelije raka, kome je AB kao i A grupa više sklon.
Kod voća postoje neka ograničenja. Naime, pomorandže i banane, kao i mango, iritiraju sluzokože organa za varenje i sprečavaju apsorpciju važnih vitamina i minerala, pa ih treba ograničiti ili zameniti – pomorandžu mandarinom, grejpom i limunom. Limun čisti sluz u organima za disanje i varenje, kojoj je AB sklona, te svoj dan može početi sokom od pola limuna u čaši mlake vode.
Ova limunada pročistiće i sluz i pokrenuti pražnjenje creva ujutru. Voce koje više odgovara AB grupi je bobičasto, kao što su borovnice, kupine, maline, ribizle, višnje zatim grozđe, šljive, smokve i ananas.
Mlečni proizvodi, naročito fermentisani kao što su jogurt i kefir, su čuvari zdravlja kod AB grupe, i oni generalno dobro podnose i sir, ali je kravlje mleko problem. Ono kao i pšenica stvara sluz u organima za disanje, te se kod dece ove grupe koja boluju od astme i bronhitisa i ostalih hronicnih upala, preporučuje njegovo eliminisanje iz ishrane.
Ostale mlečne proizvode ograničite na nekoliko dana nedjeljno ako ste skloni respiratornim infekcijama. Jaja su odličan izvor lako svarljivog proteina i mogu biti zamjena za obrok s mesom..
Foto: Pixabay
Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas
#ABKrvnaGrupa #Krv #KrvnaGrupa #Zdravlje #PRessSerbia #PRessSrbija
Нема коментара:
Постави коментар