петак, 9. август 2024.

Vaterpolo reprezentacija osvetlala obraz Srbije: Neka medalja bude zlatna!

Vaterpolo je sport u kojem Srbija uvek pobeđuje.

Bili su otpisani. Svi su sumnjali u njih, a oni su obezbedili olimpijsku medalju plasmanom u veliko finale i boriće se u nedelju 11. avgusta od 14 časova za novo najsjajnije olimpijsko odličje. Bolje su Amerikanci ušli u meč. Poveli su sa 1:0 i 2:1, ali je nakon prvih osam minuta igre na semaforu stajao egal - 2:2.

Ispostavilo se da je druga četvrtina bila i ključna. Stekli su srpski vaterpolisti dva gola prednosti i stečeno vođstvo su čuvaali i sačuvali do kraja meča, a u poslednjoj deonici su trijumf samo potvrdili.

Najefikasniji u našim redovima bio je Nikola Dedović koji je postigao četiri pogotka. Gol manje je dao Nikola Jakšić, a po jednom su se u strelce upisivali Sava Ranđelović, Petar Jakšić i Nemanja Vico. U redovima reprezentacij Sjedinjnih Američkih Država Marko Vavić je bio dvostruki strelac. U borbi za zlato Srbija će se sastati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Hrvatska i Mađarska.